چک لیست عملیات ساختمانی

چک لیست عملیات ساختمانی


چک لیست عملیات ساختمانی

چک لیست نصب قرنیز چوبی

شمــاره:

تـاریــخ:

پیوست:

منابع:

* مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی نشریه شماره 55

** مقررات ملی ساختمان

طـرح: معماری                                                             بلوک / بلوکها:

 

شمـاره نقشه:

 

شماره دستورالعمل:

 

پروژه:                                                             طبقه / طبقات:

 

فــاز:                                                             واحد / واحدها:

 

 

 

 تایید پیمانکار نام و نام خانوادگی:                                                 تاریخ:                                                          امضاء:
ردیفشرح فعالیت        کاربرد نداردکنترل اولیه           کنترل نهاییشرح عدم انطباقمنبعشماره

بند

تایـیـدتعمیر(اصلاح)تغییرمعیارپذیرشمردود(تخریب،مرجوع)تاریخ
1کنترل تکمیل عملیات قبلی
2کنترل کیفی و ابعادی قرنیز وارده با مشخصات فنی سفارش
3کنترل کیفیت چسب و یا پیچ مصرفی*2-6-4
4کنترل تسطیح و پاکیزه بودن زیرکار قبل از نصب
5کنترل گونیا بر و فارسی بر45 درجه قرنیز درکنج ها و زاویه ها*17-3-1-5
6ارتفاع قرنیز و رواداری فاصله نصب موکت در صورت وجود*17-3-1-5
7کنترل یک نواختی راستا و هم سطحی نمای قرنیز اجراشده*17-3-1-5
8هم سطحی قرنیز با پیچ یا پرچ اتصالی و استقرار آنها در خزانه
9برداشتن چسب و یا ماستیک اضافی قبل از سخت شدن*17-3-1-5
10ترمیم سوراخها و پرکردن درزها
11پاکسازی و حمل مصالح مازاد
توضیحات:
 

 

 

تایید می شود:

نام و نام خانوادگی:

تاریخ:

امضاء:

 

 

 

تایید می شود: مسئول کنترل کیفیت

نام و نام خانوادگی:

تاریخ:

امضاء: هزینه ساخت سوله دامداری

 

 

 

تایید می شود: مدیریت کنترل کیفیت

نام و نام خانوادگی:

تاریخ:

امضاء:

 

پیوست چک لیست عملیات ساختمانی

PVC نصب قرنیز چوبی و

 

2-6-4-1 چسبها

چسب مورد مصرف در ساختن چوب‌هاي مصنوعي مانند تخته چندلا و نئوپان، و همچنين چسبهايي كه براي اتصال قطعات چوبي به كار مي‌رود، بايد از بهترين و مرغوب‌ترين نوع چسب بوده، و با شرايط محيطي كه قرار است كار چوبي در آن محيط اجرا شود، تناسب داشته باشد. مصرف چسبهايي كه در آب وا مي‌روند، در نقاط مرطوب ممنوع است.

همچنين نبايد از چسبهاي با منشأ حيواني در نقاطي كه امكان رشد قارچ، كپك، ميكرو ارگانيسمها و حشرات وجود دارد، استفاده شود، زيرا به رشد اين‌گونه موجودات زنده كمك مي‌كند ولي مصرف اين چسبها به همراه مواد ضد حشره و ضد قارچ بلااشكال است.

2-6-4-2 ميخ، پيچ و ديگر مصالح اتصال

مصالح فلزي نظير ميخ، پيچ و وسايل اتصال قطعات بايد از نوع زنگ‌نزن يا روي‌اندود باشند، وجود موادي كه در عمل آوردن چوب به مصرف مي‌رسند به ويژه مواد ضد آتش، در نقاط مرطوب سبب خوردگي فلزات درون چوب مي‌شوند، از اين رو در اين گونه موارد بايد براي به حداقل رساندن فساد، پيش‌بينيهاي لازم صورت گيرد.

17-3-1-5 پوشش كف با چوب و پوشش با پاركت

قبل از چوبكاري بايد سطح صافي را در كف بوجود آورد. در طبقات همكف و زيرزميني كه فرش با زمين طبيعي به وسيله كفسازي ارتباط دارد، بايد به منظور جلوگيري از نفوذ رطوبت، سطح زير فرش را عايق‌بندي رطوبتي نمود و سپس روي آن را با بتن رده 16C (عيار 200 كيلوگرم سيمان در مترمكعب بتن) و يك قشر اندود ماسه سيمان 1:3 يا 1:4 پوشانده و سطحي صاف و صيقلي بوجود آورد. مي‌توان اين سطح صاف را به وسيله فرش كف با آجر سيماني ايجاد نمود. در اين صورت لازم است يك دست ساب روي فرش انجام شود. اين زيرسازي بايد كاملاً خشك شده و كمترين آثار رطوبت كه مانع چسبيدن فرش روي آن باشد، در آن مشاهده نشود. روي سطح صاف خشك شده، بايد با روغن اليف روغن‌مالي شود. پس از آن بايد سطح با دو قشر ماستيك مخصوص، صاف و سپس فرش كف انجام شود. سطوح فرش شده با پاركت را بايد با دستگاه مخصوص ساب زده و كاملاً صيقلي نمود. چوبهاي كرمو، تابدار و چوبهاي مخلوط شده با چوب اصلي، بايد كنده و خارج شوند. سطوحي كه با فرشهاي فوق پوشيده مي‌شوند، بايد در كنار ديوار به قرنيزهاي چوبي و مانند اينها ختم شوند. ارتفاع قرنيز چوبي معمولاً بين 7 تا 10 سانتيمتر است. براي نصب قرنيز بايد قبلاً در ديوار گوه‌هاي چوبي قيراندود يا پلاستيكي كار گذاشت. قرنيز بايد با پيچ به نحوي به ديوار متصل شود كه پيچ قدري داخل قرنيز قرار گرفته و روي آن بتونه شود. در محل تقاطع و گوشه‌ها، اتصال قرنيزها با يكديگر بايد به صورت فارسي‌بر (45 درجه) باشد. قرنيزها نبايد تاب داشته باشند. قطعات قرنيزها حتي‌المقدور بايد بلند باشد. محل سوراخها در قرنيزها، بايد با ماستيك كاملاً پر شده و صيقلي گردد. رنگ چوب قرنيزها بايد كاملاً يكنواخت باشد، چنانچه قرنيزها رنگ روغن نمي‌شود، بايد همرنگ و از جنس چوب پاركت باشد.

تيغه‌هاي پاركت را مي‌توان به اشكال مختلف، جناقي، حصيري و شطرنجي فرش نمود. انواع پاركت نظير راش، بلوط، گردو، افرا، ممرز و مانند اينهاست كه از نظر كيفيت و مرغوبيت طبقه‌بندي مي‌شود. رواداري اندازه تيغه‌ها بستگي به درجه مرغوبيت آنها دارد كه در فصل مصالح توضيح داده شده است.

 

 

 

 

مطالعه کنید.
قرارداد پیمانکاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما