نکات مهم در طراحی نما آپارتمان

طراحی نما آپارتمان

طراحی نما آپارتمان


نکات مهم در طراحی نما آپارتمان

نکات مهم در طراحی نما آپارتمان در دنیای امروزی طراحی آپارتمان، مسئله مهمی بوده و طراحان ساختمان نیز سعی می کنند تا طراحی خاص و منحصر به فردی را ارائه دهند. اکثر افراد این تصور را دارند که داشتن یک نمای زیبا برای ساختمان کافی است، اما در کنار یک طراحی خاص، نکاتی هم وجود دارد که عمل به آنها خالی از لطف نمی باشد.

نکات مهم در طراحی نما آپارتمان

طراحی نما آپارتمان

طراحی بر اساس بودجه مالی کارفرما

برای انتخاب نوع طراحی باید به بودجه مالی کارفرما توجه کنید. ممکن است شما طراحی مدرن و شیکی را برای ساختمانی در نظر بگیرید ولی کارفرما از عهده پرداخت هزینه های این طراحی برنیاید. پس به این نکته توجه داشته باشید.

 طراحی نما بر مبنای نوع منطقه اقلیمی

به طور کلی منطقه ها نقش مهمی در تعیین نوع طراحی ساختمان ها دارند. مثلا اگر بخواهید طراحی نما آپارتمان موجود در شمال ایران را انجام دهید باید با اقلیم معتدل و مرطوب، طراحی انجام شود و از پنجره های بزرگ برای نورگیری استفاده شود. اما برای طراحی نمای آپارتمان در جنوب، باید با اقلیم گرم و خشک، طراحی انجام شود.

طراحی درست نورپردازی در شب

طراحی نورپردازی در شب برای ساختمان های تجاری از اهمیت بالاتری نسبت به آپارتمان خانگی دارد. اما اجرای این نورپردازی در آپارتمان هم زیبای خاص خودش را خواهد داشت.

نکات مهم در طراحی نما آپارتمان

طراحی نما آپارتمان

 استفاده از مصالح درجه یک

بسیاری از ساختمانها را دیده ایم که اسکلت قابل قبول و خوبی داشته اند اما در طراحی نما آپارتمان از مصالح درجه ۳ و حتی پایین تر، طراحی مطب دندانپزشکی استفاده شده است و دلیل آن هم فقط پایین آوردن هزینه ها بوده است. اینکار اشتباه است زیرا نمای ساختمان است که در نگاه اول، مورد توجه قرار می گیرد و کل کیفیت ساختمان با این نما ارزیابی می شود. استفاده از مصالح درجه یک در طاحی نما آپارتمان از نکات مهم می باشد.

مطالعه کنید.
هزینه ساخت خانه در روستا

مقالات

طراحی نما آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *