طراحی تالار

طراحی تالار


طراحی تالار

طراحی تالار و ساخت تالار و طراحی داخلی تالار موفق يک رستوران و تالار تا حد زيادی به چگونگي مشاهده (احساس) مشتري بستگي دارد در محيطهاي شلوغ و پرازدحام سردر رستوران و تالار بايد به گونه اي باشد که کاملاً مشخص و مجزا به نظرآيد و جلب توجه کند. اين مساله به ويژه در مورد رستوران و تالارهاي حاشيه جاده ها بسيار حايز اهميت است و بايد به گونه اي طراحي شود که اتومبيلي که با سرعت از آن محل عبور مي کند تابلوي رستوران و تالار و سردرآن را مشاهده نمايد و تابلو رستوران و تالار يکي از اجزاي بسيار پراهميت در طراحی نما رستوران و تالار است و عامل مشخص کننده اي در نماي خارجي رستوران و تالار به شمار مي رود زيرا موجب جلب توجه مشتري شده در ذهن آنها به عنوان نشانه رستوران و تالار باقي مي ماند. طراحی نما تالار امروزه طراحان دکوراسيون با بهره گيري از رنگ، فرم خاص و نورپردازي، تابلوهايي بسيار تاثيرگذار که پيام آن نيز روشن، واضح و در عين حال بسيار جذاب است خلق مي کنند. سبک حروف روي تابلو نيز بايد منعکس کننده نوع رستوران و تالار باشد و به مردم نشانه هايي را که بدانند در داخل رستوران و تالار با چه روبرو مي شوند، ارائه نمايد. طراحی تالار گذشته از شکل تابلو، خوانا بودن حروف روي آن نيز امري ضروريست. ساخت تالار تابلو ضمن اينکه از اجزاي تکميل کننده طراحي ساختمان است، هزینه ساخت تالار در عين حال عاملي مستقل است که بايد با طراحي معماري هماهنگ باشد. بنابراين وجود تابلويي که خواندنش آسان باشد و نيز جلب توجه نمايد ضروري مي باشد.

 مشخص بودن سردر رستوران و تالار را مي توان با رنگي کردن و به نوعي جدا کردن از ساختمان هاي اطراف طراحي کرد و نمي بايست تابلو را با خط هايي که خواندن آن به راحتي امکان پذير نيست نوشت يا تابلو را با رنگهاي زمينه و نوشته يک رنگ طراحي و آويزان کرد. طراحی تالار براي سر در ساختمان رستوران و تالار، خود به تنهايي موجب تمايز آن رستوران و تالار از ساير رستوران و تالارهاي رقيب است و تصويري به يادماندني در ذهن ميهمانان ايجاد مي نمايد البته بايد به نامي که براي  رستوران و تالار انتخاب مي شود توجه کرد که نام مناسب انتخاب نمايند.

جهت مشاوره با مهندسین ما در ارتباط باشید 09378443934 ساخت تالار در کل کشور

طراحی تالار

طراحی تالار

طراحی نما تالار

طراحی نما تالار به شيوه هاي گوناگونی بر مشتري تاثير مي گذارد. مسلماً مکان داراي نقش تعيين کننده در سبک معماري رستوران و تالار است.  بدين معنا که طراحي رستوران و تالار کنار دريا با رستوران و تالار داخل شهريار بين جاده اي يکسان نيست مشتري طبق مکان رستوران و طراحی تالار انتظار طراحي خاصی را نيزدارد. اولين نگاه مشتري به بخش آشکار رستوران مي باشد سردر و ظاهر ساختمان و سپس دکور، طراحي ميز و صندلي، نور پردازي، رنگ، کف سالن و غيره که نشان دهنده  تالار لوکس و تالار مجلل بودن رستوران و تالار يا ارزان قيمت بودن خواهد بود براي تصميم به رفتن يا نرفتن به  رستوران و تالار ميکند و همين نکته است که به مشتري القا مي کند. ساخت تالار که قيمت اين رستوران و تالار چند است آيا ميتواند ازاين رستوران و تالار استفاده کند يا خير ؟ مشتري معمولاً براي انتخاب رستوران و تالار دلخواه به شيوه جستجو براي خريد کالاعمل مي کند.

طراحی تالار

طراحی تالار

طراحی داخلی تالار

طراحی داخلی تالار بايد همچون عاملي نيرومند تصميم به بازگشت مجدد به رستوران و تالار را در مشتريان  تقويت کند.چنانچه طراحي ظاهر ساختمان و تجهيزات  مناسب نباشد مردم هميشه  و با شک و ترديد غذا انتخاب مي کنند که آيا غذا سالم است يا خير چنين مي پندارند که مثل رستوران و تالارهاي کنار جاده ها محيط غير بهداشتي دارند وانتظار سرو غذا با ظروف لب پريده وغير بهداشتي و قاشق چنگال چرب را رستوران و تالاري با ساختاري غيرازاين غير عادي جلوه مي نمايد. طراحي تالار مناسب خارجي غالباً مانع از بروز چنين پيش داوري ها مي شود. ساخت تالار امروزه بسياري از رستورا ن ها تابلو و محلهاي ورودي خود را ارتقا بخشيده اند تا بتوانند با جلب نظر مشتريان آنان را به ورود به رستوران و تالار تشويق کنند. طراحی داخلی تالار و طراحی رستوران و تالارهايي که طراحي دخلي و تشکيلات و نور پردازي و فضاي مناسبي داشته باشند محيط گرم و صميمي و شاد را براي مشتري تداعي مي کنند. طراحی نما تالار اگر مکان رستوران و تالار که نقش تعيين کننده در سبک معماري رستوران و تالار دارد درست طراحي شده باشد و از طراحي هاي يکنواخت و تقليدي استفاده نشده باشد در چنين مواردي مشتري فضاي رستوران و تالار را بر خلاف ذهنيتي که از قبل در مورد ترياها و رستوران و تالارهاي يکنواخت و خسته کننده داشته مي بيند و جذب محيط رستوران و تالار مي شود.

پس يکي از رمز کليد موفقيت در طراحي داخلی تالار ((منحصر به فرد)) بودن آن است. طراحی تالار در مورد رستوران و تالارهاي زنجيره اي عامل معماري و طراحي و آرم خاص است که به سرعت با مشتري ارتباط برقرارمي کند و به سرعت موجب شناسايي آن از طرف مشتري مي شود. هزینه ساخت تالار با اين وجود بايد توجه داشت که تکيه زياد بر چشم انداز (ظاهر) معماري موجب محدوديت  قابليت تغييرساختمان درآينده مي گردد. ساخت تالار همچنين چشم انداز ساختمان بايد به گونه اي طراحي شود که به راحتي قابل تقليد براي ديگران نباشد وهرگزاز قرينه سازي استفاده نکنند. طراحی نما تالار اشخاص و رانندگان که از جلوي رستوران و تالار مي گذرند نه تنها متوجه خود ساختمان بلکه متوجه مناظر طبيعي اطراف آن نيز مي شوند.درحقيقت دور نما به تاثير اوليه رستوران و تالار بر افراد کمک مي کند. طراحی داخلی تالار دورنما نيز همانند سردر و تابلو نشانگر فضاي درون رستوران و تالار است.

جهت مشاوره با مهندسین ما در ارتباط باشید 09378443934 ساخت تالار

طراحی داخلی تالار

طراحی داخلی تالار

انواع تالار کدامند؟

۱رستوران و تالار هاي معمولي: که خود به سه دسته تقسيم بندي ميشوند:

۱٫۱رستوران و تالار هاي سنتي:۱٫۳تا ۱٫۹ متر مربع براي هر نفر با ميزهاي ۲ نفره وچند نفره با پيشخدمت سرويس فضاي نمايش و فضاي کافي براي افراد

۲٫۱رستوران و تالار هاي با ميز سلف سرويس :۱٫۶ متر مربع براي هر نفر فضاي سلف سرويس فضاي پختن و آماده سازي غذا

۳٫۱رستوران و تالار هاي ويژه :داراي ۲ متر مربع فضا براي هر نفر و الزامات خاص

گريل روم 

گريل روم سالن مخصوصي است که در مقابل مشتري، غذا طبخ مي شود ، طراحی تالار در اين سالن تمام وسايل رستوران و تالار و آشپزخانه وجود دارد و افرادي که مايل باشند، مي توانند در اين سالن غذا صرف کنند.

فود کورت 

فود کورت به سالني يزرگي گفته ميشود که به چند غرفه مختلف تقسيم شده و در هر غرفه غداي هاي خاص يا دسر هاي مختلف ارا ئه مي شود و تمام غذا هاي که دراين مجموعه فروخته ميشود قيمت ارزان و سريع است و محل نشتن براي تمام غرفه ها يک سالن مشترک است طراحی داخلی تالار و هر غرفه براي دريافت پول خود صندوق جداگانه اي دارد و سرو سرويس اداره مي شوند اين مکان ها معمولا در محل هاي تجاري بزرگ مثل پاساژ ها براي صرف غداي مشتريان داير مي شود

تريا

در سالن تريا ، بستني ، نوشابه ، چاي ، قهوه ،کيک و غذاهاي ساده مانند همبرگر و ساندويچ سرو مي شود. طراحی تالار گاهي مسافرين ، در ساعاتي به ساخت هتل وارد مي شوند که رستوران و تالار تعطيل است ولي تريا ظرف ۲۴ ساعت بازاست و نبايد بسته باشد، طراحی داخلی تالار ازاين جهت مسافران مي توانند هرساعت که وارد هتل شدنداز تريا استفاده نمايند. ساخت تالار ضمنا قيمت آنچه که در تريا مصرف مي شود ارزانتر از قيمتي است که در رستوران و تالار حساب مي شود.

رستوران بوفه

به رستوران و تالار هاي گفته ميشود که از قبل چندين نوع غدا هاي مختلف و متنوع همرا با دسر آماده روي ميز به زيبائي چيده اند و هر کس مايل است هر چقد ر خواست مي تواند از اين غذا ها استفاده کند و محدوديت براي استفاده چند بار ندارند و قيمت براي هر نفر جلوي درب ورودي نوشته شده است و فقط نوشابه توسط گارسن سر ميز سرو مي شود و جهه آن جداگانه محاسبه و صورت حساب داده خواهد شد اين رستوران و تالار ها بايد دقت کنند که ظروف غدائي که در روي ميز بوفه تمام شده فورا از همان غذا جايگزين نمايند.

ساخت تالار

ساخت تالار

ساخت تالار

ساخت تالار مجموعه رستوران و تالار ها، به عنوان مجموعه اي از مراکز تهيه غذاي سريع که در کنار هم و به صورت خوشه اي و پيرامون يک فضاي نشيمن عمومي شکل مي گيرند، طراحی نما تالار در طول 20 سال گذشته جزء اصلي و جدايي ناپذير بسياري از مراکز خريد محلي و اوت لت ها شده اند. در نتيجه کاربراني که به منظور خريد يا سرگرمي از اين مجموعه بازديد مي کنند امکان انتخاب طيف وسيع و متنوعي از غذاها را بر اساس سليقه خود خواهند داشت. مجموعه رستوران و تالارها امروزه بخش مهم و جدايي ناپذير مراکز خريد و سر گرمي محسوب مي شود. مجموعه رستوران و طراحی تالار ها که در قلب مرکز خريد پرندينه واقع و توسط فروشگاه هاي مختلف احاطه شده به عنوان يکي از دو جاذبه اصلي اين مرکز محسوب مي شود. ساخت تالار اين مجموعه رستوران و تالار هاي با شکوه که در وسط مجموعه قرار گرفته توسط گياهان، آبشار هاي مصنوعي، طاق ها، نيمکت هاي جذاب، نورپزدازي هاي خلاقانه و سنگ فرش هاي رنگارنگ و رديف درختان با سايه بان ها و سرشاخه هاي گسترده جلوه ديگري مي يابد. علاوه بر استراحتگاه هايي متشکل از ميزها و صندلي ها و فضا سازي هاي مصنوعي، که براي استراحت بازديدکنندگان طراحي شده است، فضاي اصلي روباز مجموعه به صورت يک محوطه نيم دايره طراحي شده و شامل شبکه اي از سنگ فرش هاي بتني است که به نوعي تداعي کننده و يادآور ميدان هاي سنتي شهري مي باشد. طراحی داخلی تالار مکان يابي دقيق غرفه ها، محل نگهداري چرخ هاي خريد در طول راهرو ها همچنين جزئياتي چون جعبه هاي گل و سايه‌بان ها که به فضاي باز مجموعه اضافه شده اند به شادابي و زيبايي مجموعه رستوران و تالار ها مي افزايد. در مجموع اين فضا به گونه اي طراحي شده است که هنگام ورود به اين مرکز احساس ورود به يک بازار محلي فرانسوي در يک محله قديمي به بازديد کننده دست مي دهد.

ساخت تالار

ساخت تالار

هزینه ساخت تالار

هزینه ساخت تالار ساختمان مجموعه رستوران و تالارها به صورت ساختماني دو طبقه با يک گنبد شيشه اي و يک آب‌نما در مرکز مجموعه، که آب را تا ارتفاع 50 متر به سمت بالا پرتاپ مي کند، طراحي شده است. طراحی نما تالار توجه دقيق به جزئيات مجموعه رستوران و تالارها از آن جايي قابل اهميت است که اين بخش به عنوان يکي از اصلي ترين پايه هاي طراحي اين مجموعه محسوب مي شود. ساخت تالار سقف شيشه اي مجموعه رستوران و تالار ها امکان استفاده از نور طبيعي در طول روز و ايجاد سايه هاي متغير و مختلف را ميسر کرده و الگو هاي مختلف نوري را بر روي سنگ هاي آهکي رنگارنگ و گرانيت هاي فارسي استفاده شده در فضاي داخلي، فراهم مي کند. هزینه ساخت تالار اکثر رستوران و تالار هاي تمام وقت در امتداد لبه خارجي ساختمان پيشنهاد شده اند که اين امر امکان دسترسي بازديدکنندکان را، هم از داخل و هم از خارج مجموعه، فراهم مي کند و به اين ترتيب مشتريان علاوه بر اينکه مي توانند فضاهاي آزاد بيرون را در صورت مناسب بودن شرايط جوي انتخاب نمايند امکان انتخاب فضاهاي داخلي را نيز دارند. ساخت تالار اکثر اين رستوران و تالار ها دو طبقه هستند که داراي يک ايوان در طبقه فوقاني مي باشند و بازديدکنندکان مي توانند در حين صرف غذا از منظره دلپذير کوه هاي شمال تهران و خط آسمان اطراف لذت ببرند. طراحی تالار رستوران و تالار هاي کوچکتر و مراکز ارائه دهنده غذاهاي فوري بيشتر به سمت داخل و در امتداد لبه داخلي پرندينه، رو به مجموعه رستوران و تالار ها قرار داده شده اند و تنها از داخل قابل دسترسي اند.

جهت مشاوره با مهندسین ما در ارتباط باشید 09378443934 طراحی تالار

ساخت تالار

ساخت تالار

رستوران و تالار

در طراحي داخلي اين رستوران و تالار طراح به صورت بارزي از خطوط عمودي و افقي استفاده نموده که به اين وسيله ايستايي ودر عين حال آرامش را به مشتريان خود القا مي نمايد. ساخت تالار استفاده دکوراتور از نور کم و فضاي نسبتاً تاريک و رنگ هاي تند و تيره نوعي راز آلودگي را در فضاي اين رستوران و تالار ساطع مي کند. طراحی نما تالار استفاده از اجزاء دکوري لوله مانند به صورت خطوط افقي و عمودي حال و هوايي صنعتي را به اين مکان داده و از نگاهي انتزاعي تداعي کننده تار و پود هاي يک پارچه است. طراحی تالار شکل کلي طراحي از حيث انتخاب متريال ، کميت و کيفيت آن و همچنين نور پردازي ميني ماليستي صورت گرفته که انتخابي برازنده براي نوع کاربرد اين محيط است.

برنامه فيزيکی تالار

رديففضا هاي اصليريز فضاهامتراژ( متر مربع )
1تحويل غذا به مشتري500
آشپزخانه اصلي
2نشيمن افراد در فضاي بسته12-141500
18-16
20-24
30-40
 

نشيمن افراد در فضاي باز

 

آلاچيق
3نيمکت150
کنار حوض100
4فضا هاي اداريدفتر مديريت20
مدير روابط عمومي18
امور مالي22
آبدارخانه16
فضاي استراحت پرسنل50
 

رفاهي و خدماتي

 

5پذيرش و لابي50
فضاي نشستن250
آماده سازي و پختن100
سردخانه16
انبار مواد15
انبار لوازم6
سرويس بهداشتي25
نماز خانه
60
40
400
فضاي خدماتيبانک55
انبار3
تاسيسات220
پارکينگ500

 درصد اختصاص فضا ها :

تجاري : 40 %

اداري : 25%

رفاهي : 20%

خدماتي : 15%

استانداردها و ضوابط طراحی تالار

در طراحی تالار موفق يک رستوران و تالار تا حد زيادی به چگونگي مشاهده (احساس) مشتري بستگي دارد در محيطهاي شلوغ و پر از تردد در مسیر رستوران و تالار بايد به گونه اي باشد که کاملاً مشخص و مجزا به نظرآيد و جلب توجه کند. ساخت تالار اين مساله به ويژه در مورد رستوران و تالارهاي حاشيه جاده ها بسيار حايز اهميت است و بايد به گونه اي طراحي شود که اتومبيلي که با سرعت از آن محل عبور ميکند تابلوي رستوران و تالار (Signage) و سردرآن را مشاهده نمايدو تابلو رستوران و تالار يکي از اجزاي بسيار پراهميت درطراحي خارجي رستوران و تالار است و عامل مشخص کننده اي در نماي خارجي رستوران و تالار به شمار مي رود زيرا موجب جلب توجه مشتري شده, در ذهن آنها به عنوان نشانه رستوران و تالار باقي مي ماند. طراحی نما تالار امروزه طراحان گرافيک, با بهره گيري از رنگ, فرم خاص و نورپردازي, تابلوهايي بسيار تاثيرگذار که پيام آن نيز روشن, هزینه ساخت تالار واضح و در عين حال بسيار جذاب است, خلق مي کنند. طراحی تالار سبک حروف روي تابلو نيز بايد منعکس کننده نوع رستوران و طراحی داخلی تالار باشد و به مردم نشانه هايي را که بدانند در داخل رستوران و تالار با چه روبرو مي شوند, ارائه نمايد. گذشته از شکل تابلو, خوانا بودن حروف روي آن نيز, امري ضروريست. تابلو ضمن اينکه از اجزاي تکميل کننده طراحي ساختمان است, در عين حال عاملي مستقل است که بايد با طراحي معماري هماهنگ باشد. بنابراين وجود تابلويي که خواندنش آسان باشد و نيز جلب توجه نمايد ضروري مي باشد.

مشاوره طراحی و ساخت 09378443934

ساخت تالار

ساخت تالار

تفاوتــي تالار سنتي و تالار مدرن

سفره خانــه نمادي از فرهنگ و سنتهــاي کشــور ماست. معرفــي و عرضــه غذاهــاي ايراني ، معماري ايرانــي ، لبــاس و ظروف و پذيرايي به سبک سنتــي و همچنيــن موزيک اصيـل ايراني مولفه هايــي هست که همگــي در سفره خانــه سنتي وجود دارد و کمــک مي شود طراحی داخلی تالار کـه اينهــا حفظ شــود و به مردم ، نسلهــاي جديد و توريستها و جهانگردهــا معرفي گردد. خوب اينهــا مورد استقبال هم قرار مي گيرد ما هم سعــي مي کنيم به حفظ و گسترش مسائــل فرهنگي و سنتي کشورمان کمک کنيم . طراحی تالار ما در سنــت خودمان بيش از صدهــا دستـــور غــذاي ايرانــي داريم که اکثراً مورد پسنــد مردم کشورهــاي ديگر هم قــرار مي گيرد . ساخت تالار براي توسعــــه اينهــا در حال جمع آوري و مــدرن کردن و ترجمه اين دستورهــاي غذايي هستيم تــا انشاءالله به زبــان فارسي و عربي و انگليســس چاپ کنيم و در اختيــار مردم قرار دهيم. غــذاي ايرانــي غذائيســت که همه دنيــا دوست دارنــد . اکثــر خارجي هــا غــذاي ايراني را دوسـت دارنــد و ميل مي کننــد.

مطالعه کنید.
قرارداد متر مربعی زیربنا

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما