طراحی برج

طراحی برج

طراحی برج یکی از دغدغه های معمارانه من است و دوست دارم آن را با توصیف مقاله ای در اختیار شما بگذارم. “در ذهن” معماران معاصر؟ ما سعی می کنیم مشکلات منطقه بندی و مسائل مربوط به گردش خون را حل کنیم ، که ممکن است هرگز تمام نشود، و بعد از آنکه مهلت خود را به سر می بریم ، این واقعیت به دست می آید: “من در ارتفاع کار نکرده ام!” در حالی که برخی از پروژه ها به سادگی طراحی ارتفاعی را از فرم کلی خود دریافت می کنند ، طراحی برج به خصوص پروژه هایی که به معنای “نمادین” هستند ، پروژه های دیگر ، که عملکرد اصلی پخش کننده اصلی است ، ممکن است برنامه های یکسانی پویا نداشته باشند ، تنظیم شده توسط الزامات و کدهای اساسی. چنین پروژه هایی کاملاً به طرح های ارتفاعی آنها برای جذابیت زیبایی و جذابیت بستگی دارد. دانستن اینکه چگونه طراحی ارتفاعی معماری می تواند یک کار انگشت شماری باشد، بیشتر برای دانشجویانی که اولین قدم خود را بر می دارند، طراحی برج ما در اینجا نکاتی را در مورد چگونگی طراحی ارتفاعی جالب و ارائه آن به روشی که ارتباط صحیح را به شما ارائه می دهیم. همچنین ، سایر موارد را بررسی کنید چیزهایی که آنها را در دانشکده معماری به شما آموزش نمی دهند .

 جهت مشاوره طراحی برج با مهندسان ما در ارتباط باشید. 

02128427078

هزینه طراحی برج

جهت هزینه طراحی برج با ما تماس بگیرید. اول از همه ، باید توجه داشته باشید که طراحی ارتفاعی معماری مانند کلیه طراحی های دیگر بطور کلی ، به این معنی است که قوانین و اصول اساسی طراحی برج اعمال می شود. اگرچه ممکن است در طراحی برج مدرن از کلمه “قواعد” اختلاف نظر داشته باشیم، اما مجموعه ای از خصوصیات وجود دارد که همیشه در یک طرح موفق مشاهده می شود ، خواه آنها را آگاهانه و یا ناخودآگاه رعایت کنیم.

اصول طراحی برج

 1. ارتفاع معماری شما باید با درجه وحدت هماهنگ باشدوحدت باعث می شود که عناصر و مؤلفه های مختلف ارتفاع یک به طور کلی به جای قطعات به نظر برسند. روش های مختلفی برای رسیدن به وحدت وجود دارد.
 • یک راه با تکرار یک عنصر در سراسر ارتفاع است تا نوعی از الگوی شکل بگیرد.
 • مورد دیگر از طریق استمرار یک خط به معنای واقعی کلمه یا بصری یا شاید تداوم یک الگوی ، نوعی از شبکه را تشکیل می دهد. چیزی که چشم را در امتداد ارتفاع هدایت می کند. با هم ترازی می توان به آن دست یافت.
 1. در حالی که ارتفاع طراحی برج معماری شما باید وحدت داشته باشد ، به تنوع نیز نیاز دارد یا کسل کننده خواهد بود. از نگاه اول ، هر دو مفهوم ممکن است مخالف به نظر برسند ، اما در طراحی ، این همان چیزی است که ما “تنوع درون وحدت” می نامیم. خب این چطور کار می کند.
 • می توانید با استفاده از واحدهای مستطیلی یا دایره ای در طول ارتفاع ، وحدت را در هندسه حفظ کنید ، اما آنها را در رنگ یا اندازه تغییر دهید.
  • می توانید رنگ را متحد کنید اما اشکال یا اندازه عناصر را تغییر دهید.
  • شما حتی می توانید از همان واحد پایه یا عنصر با همان اندازه استفاده کنید و در هر واحد اصلاحاتی مانند کج ، پیچش ، کشش یا تاشو اصلاحات اعمال کنید.
 1. تاکید در طراحی ارتفاعی برای هدایت چشم بیننده به سمت ورودی ، به عنوان مثال یا سایر قسمت های مهم بسیار مهم است و برای رسیدن به تأکید روش های بسیاری وجود دارد.

نحوه طراحی برج بایونیک

برعکس ، تأکید یک طرفه است. این تضاد را می توان با رنگ یا شکل و بافت ایجاد کرد.

 • همچنین تاکید وجود دارد توسط انزوا در طراحی برج جدا کردن یک عنصر از الگوی پی در پی بقیه ، آن را به یک نقطه کانونی تبدیل می کند.
 • همچنین قرار دادن چیزی در مرکز به طور پیش فرض آن را به یک کانون تبدیل می کند. به همین دلیل است که از زمان های قدیم ورودی ها بیشتر اوقات در مرکز طراحی برج قرار می گرفتند.
 • عناصر و قطعات عظیم نیز چشم را به خود جلب می کنند و به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شوند. علاوه بر این، یک عنصر متمایز در یک زمینه غیر مشخص و واضح همان کار را انجام می دهد.

نحوه طراحی برج

4.نسبت ها از نظر معماری طراحی برج بسیار حیاتی هستند و طبیعتاً در طراحی ارتفاعی آنها می توانند طرحی را ایجاد یا شکسته کنند. از زمان یونان باستان برای بدست آوردن نسبت های کامل ، قوانینی ابداع می شد، و در اینجا برخی از رایج ترین نسبت ها در طراحی وجود دارد.

 • نسبت طلایی1: 1.618
نسبت طلایی در طراحی برج

نسبت طلایی در طراحی برج

 • دنباله فیبوناچی (0 ، 1 ، 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 8 ، 13 ، …)
دنباله فیبوناچی در طراحی برج

دنباله فیبوناچی در طراحی برج

 • نسبت آلبرت ، از ده کتاب معماری توسط ویتروویوس
نسبت آلبرت

نسبت آلبرت

 • Modulor ، از كتاب Le Corbusier با همین نام
نسبت تناسبات لوکوربوزیه

نسبت تناسبات لوکوربوزیه

اصول طراحی نما برج

نسبت ها و نسبت هایی که تصور می شود ترکیب بصری دلپذیر را تشکیل می دهد ، می تواند در ابعاد عناصر مختلف ، توزیع آنها و فاصله بین آنها اعمال شود.

5- ترازو عامل اساسی دیگری است که باید در طراحی برج ارتفاعی معماری حضور داشته باشد. بدیهی ترین راه رسیدن به تعادل ، تقارن است. این که چگونه از زمان های قدیم انجام شده است. با این حال ، تقارن اکنون “چیز” نیست. معماران معاصر به روشهای غیرمستقیم تر اعتقاد دارند.

 • با بازی با اندازه و اشباع رنگ یا بافت ، تعادل نامتقارن حاصل می شود. به عنوان مثال ، یک شی بزرگ با اشباع رنگ سبک ممکن است با یک ماده نسبتاً کوچک با اشباع رنگی سنگین تر تعادل برقرار کند.
 • همچنین ، یک شکل پیچیده کوچک ممکن است با یک شکل بزرگتر اما بسیار کمتر پیچیده تعادل برقرار کند.
 • یک چیز دیگر ، طراحی برج شما می توانید یک مکان بزرگ را با یک شیء مشابه اما کوچکتر با قرار دادن بزرگتر به خط مرکز ، در حالی که کوچکتر از آن فاصله بیشتری دارید ، مانند نحوه کار با یک اره موزون ، تعادل کنید.
 • همچنین “توازن کریستالوگرافی” معروف است که بار را در سطح یک ترکیب توزیع می کند. همه واحدها با همان وزن هستند اما لزوماً یکسان نیستند.

مشاوره جهت طراحی برج با ما تماس بگیرید

02128427078

طراحی برج فرانک گری

طراحی برج فرانک گری

صفر تا صد طراحی برج

تراز نامتقارن – عکاسی: نیل برگمن

 1. ارتفاعی از نظر بصری معماری ریتمی دارد. مانند اتحاد ، اما با دیدگاه متفاوت ، با تکرار و الگویی می توان به ریتم دست یافت. شاید با ضرب و شتم موسیقی بیشتر با ریتم آشنا باشید ، اما این نوع از نحوه عملکرد آن در معماری است. ریتم توسط عناصر ریتم از بسیاری جهات قابل القاء است.
 • تکرار (IIIIIIII) (II I II I II I II)
 • تکرار متناوب (IXIXIXI)
 • ریتم مترقی (IIIIII)
 • ریتم جریان
 1. طراحی برج کنتراست یکی از راه های تسکین کسالت در طراحی ارتفاع است ، با این حال ، باید مراقب باشید هنگام معرفی آن با ارتفاع ، تعادل را به هم نزنید. تضاد بین:
 • جامد و باطل است
 • مات و شفاف
 • بافت صاف و بافت ناهموار
 • روشن و تیره
 • شکافها و بیرون زدگی ها

جهت طراحی و ساخت برج با مهندسین ما در ارتباط باشید.

02128427078

طراحی فضاهای برج

 1. انتخاب رنگهایی که در ارتفاع معماری به مصالح ترجمه می شوند یکی از چالش برانگیزترین کارها است. طراحی برج شما باید تمام نکات قبلی را در نظر داشته باشید و یک چشم انداز برای ارتفاع را تهیه کنید ، که جامد و باطل در کجا خواهد بود؟ طراح برج آیا جامد زبر خواهد بود؟ شفاف باشد یا شفاف باشد. آیا به سطح درخشش یا خاموش شدن نیاز دارید؟ سپس تمام این موارد را به گزینه های متریال ترجمه کنید.
 1. می توانید با ایجاد یک هیئت مدیره خلق و خوی برای ارتفاعات معماری خود شروع کنید. طراحی برج با انتخاب متریال ها ، رنگ ها و سبک معماری بسیار مفید خواهد بود. این روند به طور کلی به فرایند طراحی کمک خواهد کرد ، زیرا به شما بصری از آنچه می خواهید برسید ، می دهد.
طراحی برج

طراحی برج

 طراحی داخلی برج

به خاطر داشته باشید که هیچ قانون مشخصی برای زیبایی شناسی طراحی برج و ساخت برج وجود ندارد. ممکن است ما برخی از نکات اساسی را برای ارتقاء بصری از قوس معماری خلاصه کنیم ، طراحی برج اما شما می توانید همه این موارد را جمع بندی کنید و هیچ چیز دلپذیری به دست نیاورید. لذت زیبایی شناسی بسیار بیشتر از این است. این مربوط به متن ، تاریخ و فرهنگ است. علاوه بر عامل جسمی ، یک عامل معنوی نیز وجود دارد و با تمرین ، زمان و شاید تعجب خواهید کرد.

طراحی و ساخت و ساز حرفه تخصصی ماست.

02128427078