ساخت آپارتمان | ساخت و ساز در تهران و کرج

ساخت آپارتمان 

طراحی و ساخت آپارتمان با رویکرد BIM 

ساخت آپارتمان

ساخت آپارتمان های شما 

ساخت خانه

_

بدون شک، با تجربه مهندسین، ما هزینه ساخت را برای شما 30 % درصد ومدت زمان ساخت را تا 60% کاهش میدهیم.

 • طراحی آپارتمان مدرن
 • طراحی آپارتمان کلاسیک
 • طراحی آپارتمان ایرانی
 • طراحی آپارتمان سبز
 • طراحی آپارتمان مسکونی
 • طراحی آپارتمان اداری
 • طراحی آپارتمان اداری و تجاری
 • طراحی آپارتمان خدماتی
 • طراحی آپارتمان لوکس
 • طراحی آپارتمان لاکچری
 • طراحی آپارتمان شیشه ای
 • طراحی آپارتمان پنت هاوس

ساخت آپارتمان مطلوب چه ویژگی هایی دارد؟

_

در ساخت آپارتمان باید به نکات بسیار زیادی توجه کرد، طراحی آپارتمان 120 متری زیرا ساختمان ها و آپارتمان ها دارای تعداد واحد های غیر مشخص، متراژ و طراحی متفاوت می باشند. ساخت منزل برخی از آپارتمان ها داری وسعت بسیار زیادی بوده و معماران و مهندسین ساختمان می توانند به راحتی نقشه مورد نظر خود را طراحی و اجرا کنند. اما امروزه با افزایش جمعیت و گران شدن زمین و کمبود فضای لازم برای ساخت آپارتمان، طراحی آپارتمان کوچک و نقشه کشی مربوط به آن یک چالش محسوب می شود و هر کسی نمی تواند به درستی تمامی قسمت های مورد نیاز آپارتمان مطلوب و در خور را ایجاد کند. ساخت فروشگاه زنجیره ای اما برخی از مهندسین نخبه و با تجربه دارای روش های بسیار هوشمندانه ای هستند طراحی خانه که می توانند طراحی مجتمع مسکونی به بهترین نحو از تمامی بخش های کوچک زمین در ساخت آپارتمان استفاده کنند و بهترین شکل ممکن را از تمامی محدودیت های پیش رو ایجاد کنند و از تمامی فضا در ساخت و طراحی آپارتمان استفاده نمایند. ساخت خانه شرکت طراحی اویم شاهانه با بهره گیری از تکنولوژی های روز و همچنین مهندسین آموزش دیده در دوره های ساخت منازل مسکونی در سطح جهانی، طراحی منزل تمامی استانداردهای لازم برای ساخت و ساز آپارتمان را رعایت کرده و مناسب ترین و مطلوب ترین آپارتمان را با کمترین هزینه برای شما ایجاد می کند. طراحی مسکونی اما توجه به این نکته ضروری است ساخت منزل که به دلیل نوسان بالا و همچنین تورم در قیمت گذاری اجناس و مصالح ساختمانی، هزینه ساخت و طراحی آپارتمان به صورت دقیق محاسبه نمی شود. ساخت خانه اما به طور حدودی می توان هزینه ساخت ساختمان های مختلف را بر اساس نوع جواز، نوع مصالح از نظر ایرانی و خارجی بودن، نوع اسکلت و… تخمین زد.

ساخت آپارتمان

طراحی آپارتمان

ساخت و ساز
_

مراحل ساخت آپارتمان

نحوه ساخت آپارتمان

03

آرماتور بندی و اسکلت ساختمان

یکی دیگر از بخش های مهم و کاربردی در بالا بردن ایمنی و استحکام آپارتمان توجه به آرماتور بندی، ستون ها و بتن ها می باشد. ساخت مجتمع مسکونی اگر ساخت آپارتمان از نوع بتنی باشد، آرماتور بندی آن باید به گونه ای باشد که به هیچ وجه ایمنی آن دچار خطر نشود، طراحی آپارتمان 120 متری  ساخت منزل زیرا بتن با توجه به نوع مصالح بکارگیری شده می تواند دچار شکستگی، خرد شدن و … شود طراحی منزل و توجه به آرماتور بندی آن بسیار مهم می باشد. مشاوره چیدمان فروشگاه مرحله بسیار مهم دیگری که برای افزایش ایمنی باید رعایت گردد، طراحی مسکونی بکارگیری ستون و اسکلت می باشد. ساخت خانه بر اساس میزان بار حاصل از آپارتمان و طراحی آن، بایستی ستون مناسبی را انتخاب کرد. طراحی خانه ستون ها نیز دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام در قسمتی از ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد.

02

پی گذاری آپارتمان

مهمترین بخش در ساخت تمامی منازل، ادارات و… پی گذاری می باشد. هر ساختمان، برج، مسجد، آپارتمان، ورزشگاه و تمامی ساخت و سازهایی که در دور اطراف خود میبینید قبل از اینکه پدید آیند دارای پی مستحکم و قدرتمندی می باشند تا استحکام آن را حفظ کند. ساخت منزل در واقع این بخش از ساخت آپارتمان، اصلی ترین بخش در ساخت و سازها می باشد. طراحی خانه پی در یک آپارتمان نقش خنثی کردن تمامی نیروهای وارده به اپارتمان و انتقال آن به زمین را بازی می کند. طراحی آپارتمان کوچک در ساخت خانه اگر پی بر اساس استاندارد ساخته شده باشد، طراحی منزل مطمئنا دارای استحکام بالایی بوده و هر گونه عوامل مزاحم نظیر ارتعاشات حاصل از زلزله، طراحی مسکونی عبور کامیون های بزرگ و… بر روی آپارتمان بی تاثیر خواهد بود.

01

گودبرداری آپارتمان

گودبرداری در واقع به عملیات حفر زمین گفته می شود. که این میزان حفر دارای ارتفاع متفاوتی بوده و با توجه به ارتفاع آپارتمان، حفر می شود. هر چقدر آپارتمان ما دارای ارتفاع بالاتری باشد، بالطبع باید گودبرداری بیشتر باشد. میزان حفر آن نیز با توجه به استانداردهای خاصی می باشد ساخت منزل که توسط مهندسین ساختمان انجام می شود. ساخت مجتمع مسکونی زمانی که میزان گودبرداری به طور کامل مشخص شد، طراحی داخلی مسجد نوبت به پی گذاری برای ساخت آپارتمان فرا می رسد. طراحی منزل اما در ساخت خانه برای اینکه استحکام پی در همین ابتدای کار بالا برود و بتواند کل وزن ساختمان را به زمین منتقل کند، طراحی مجتمع مسکونی لازم است اندکی سیمان بر روی زمین قرار داده شود و طراحی خانه سپس پی گذاری انجام شود.

طراحی آپارتمان
طراحی آپارتمان
طراحی آپارتمان
06

عایق کاری

به منظور افزایش حس آرامش ساکنین در آپارتمان بهتر است، طراحی خانه عایق کاری ساختمان را به درستی انجام دهید. ساخت منزل عایق کاری شامل پوشاندن تمامی درزهای آپارتمان می باشد طراحی منزل تا از هدر رفتن انرژی به بیرون جلوگیری کند. ساخت خانه مثلا استفاده از پنجره های دوجداره به منظور جلوگیری از نشت گرما به بیرون در فصل زمستان و یا جلوگیری از بیرون رفتن سرما حاصل از کولر در فصل تابستان می باشد.

05

تاسیسات و لوله کشی

تاسیسات ساختمانی یکی دیگر از بخش های مهم در ساخت آپارتمان می باشد که باید در بخش های خاصی از آپارتمان قرار گیرد ساخت منزل و باید دارای تهویه مناسب باشد. طراحی آپارتمان کوچک لوله کشی آپارتمان نیز باید بر طبق قوانین نظام مهندسی ساخت خانه و در ارتفاع های استاندارد نصب شود.

04

ساخت راه پله

طراحی راه پله ها باید بر طبق اصول و ضوابط خاصی انجام شود. ساخت مجتمع مسکونی ارتفاع مناسب هر پله و همچنین طول مناسب آن باید کاملا استاندارد باشد و فضای لازم برای رفت و آمد ساکنین آپارتمان را ایجاد کند.

طراحی خانه

_

طراحی خانه هزینه مربوط به ساخت آپارتمان یا ساخت خانه شاید اولین نکته ای باشد که ذهن تمام مالکان زمین را برای طراحی آپارتمان به خود درگیر می کند. زیرا داشتن اطلاعات کافی در مورد هزینه ها می تواند به برنامه ریزی دقیق آن ها کمک کرده و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند به آپارتمان مورد علاقه خود دست پیدا کنند. طراحی مسکونی از مهمترین این عوامل می توان به: موقعیت جغرافیایی زمین، طراحی منزل بکارگیری انواع اسکلت ساختمانی، ساخت منزل نوع مصالح ساختمانی بکار رفته در ساخت و ساز که شامل خارجی و ایرانی می باشد، طراحی آپارتمان کوچک تعداد طبقات و واحدهای آن، استفاده از عایق کاری های متفاوت، ساخت مجتمع مسکونی طراحی و بکارگیری دکوراسیون و استفاده از نماهای مختلف می باشد. طراحی خانه اما به طور تخمینی می توان هزینه ساخت آپارتمان را حدود متری 2 تا 3 میلیون تومان در نظر گرفت. روند طراحی موزه این هزینه فقط شامل طراحی و ساخت می باشد و هزینه زمین را شامل نمی شود. طراحی مجتمع مسکونی در زمینه ساخت خانه برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ساخت و سازها و همچنین نوع متریال های استفاده شده در ساخت آپارتمان و قیمت گذاری های آن می توانید با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.

طراحی آپارتمان

گالری برخی از پروژه های ساخته شده 

ساخت مجتمع مسکونی

ساخت مجتمع مسکونی نکات مهم در طراحی نما آپارتمان در دنیای امروزی طراحی آپارتمان، مسئله مهمی بوده و طراحان ساختمان نیز سعی می کنند تا طراحی خاص و منحصر به فردی را ارائه دهند. اکثر افراد این تصور را دارند که داشتن یک نمای زیبا برای ساختمان کافی است، اما در کنار یک طراحی خاص، نکاتی هم وجود دارد که عمل به آنها خالی از لطف نمی باشد. برای انتخاب نوع طراحی باید به بودجه مالی کارفرما توجه کنید. طراحی آپارتمان کوچک ممکن است شما طراحی مدرن و شیکی را برای ساختمانی در نظر بگیرید طراحی مسکونی ولی کارفرما از عهده پرداخت هزینه های این طراحی برنیاید. طراحی خانه پس به این نکته توجه داشته باشید. به طور کلی منطقه ها نقش مهمی در تعیین نوع طراحی ساختمان ها دارند. طراحی منزل مثلا اگر بخواهید طراحی نما آپارتمان موجود در شمال ایران را انجام دهید باید با اقلیم معتدل و مرطوب، ساخت خانه طراحی انجام شود و از پنجره های بزرگ برای نورگیری استفاده شود. طراحی آپارتمان 120 متری  اما برای طراحی نمای آپارتمان در جنوب، ساخت مسکونی باید با اقلیم گرم و خشک، طراحی انجام شود. طراحی نورپردازی در شب برای ساختمان های تجاری از اهمیت بالاتری نسبت به آپارتمان خانگی دارد. طراحی مجتمع مسکونی اما اجرای این نورپردازی در آپارتمان هم زیبای خاص خودش را خواهد داشت. ساخت منزل بسیاری از ساختمانها را دیده ایم که اسکلت قابل قبول و خوبی داشته اند اما در طراحی نما آپارتمان از مصالح درجه ۳ و حتی پایین تر، طراحی مطب دندانپزشکی استفاده شده است و دلیل آن هم فقط پایین آوردن هزینه ها بوده است. ساخت مجتمع مسکونی اینکار اشتباه است زیرا نمای ساختمان است که در نگاه اول، مورد توجه قرار می گیرد و کل کیفیت ساختمان با این نما ارزیابی می شود. استفاده از مصالح درجه یک در طاحی نما آپارتمان از نکات مهم می باشد.

طراحی مسکونی

طراحی مسکونی اصول مهم در نورپردازی نما آپارتمان نورپردازی نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ساخت مجتمع مسکونی نورپردازی نما آپارتمان اجرای نورپردازی زیبا در ساخت آپارتمان بر زیبایی و شیک شدن آپارتمان نقش مهمی دارد. ساخت منزل علاوه بر نوع مصالح به کار رفته در نمای خارجی آپارتمان ها, موضوع نورپردازی نیز اهمیت زیادی در زیبا شدن ساختمان دارد. نورپردازی نما آپارتمان به روش های مختلفی انجام می شود. مهم ترین اصل در نورپردازی نمای آپارتمان، توجه به رنگهایی است که می خواهید در نمای خارجی آپارتمان استفاده کنید. طراحی منزل انتخاب رنگ های مناسب برای نما و داشتن تناسب رنگ ها با یکدیگر در حین طراحی باید مد نظر قرار داده شود. دکوراسیون داخلی مطب زنان در اجرای نورپردازی باید از لامپ ها و وسایل الکترونیکی کم مصرف استفاده شود. برای این که نوپردازی نمای آپارتمان به درستی انجام شود حتما حواستان به این نکته باشد که منابع نور باید پنهان شود و مشخص نباشد. طراحی خانه پیوستگی باید در کل ظاهر نما مشخص باشد. البته منظور ما این نیست که تمام قسمت های نما باید به یک شکل طراحی شوند؛ ساخت منزل بلکه باید یک فرم کلی در طراحی قسمت های مختلف در نظر گرفته شده و در تمامی آن ها اجرا شود. فایل طراحی سوله نمای پیوسته نمایی است که بتوان آن را به عنوان یک کل دید و نه مجموعه ای از فرم های پراکنده که هر کدام ساز مخصوص به خود را می زنند. طراحی برج از عناصر مختلف خیلی زیاد استفاده نکنید. ساخت مسکونی استفاده از عناصر زیاد در طراحی، طراحی مسکونی نما را شلوغ می کند و زیبایی آن را نیز کم می کند. طراحی مجتمع مسکونی یک نمای ساده، اگر حداقل عناصر را داشته باشد و تناسب و کیفیت طراحی هم حفظ شده باشد، ساخت خانه نورپردازی نما آپارتمان می تواند زیباتر از نمای نامفهومی با عناصر در هم ریخته، متعدد و مختلف جلوه کند.

WHY US ?
_

مراحل طراحی آپارتمان‌

آشنایی با مراحل طراحی ساخت آپارتمان‌ همه‌ ما در خانه‌هایی به شکل آپارتمان و یا ویلا زندگی می ‌کنیم و معمولا آن ساختمان ساخته شده و ما آن را برای زندگی انتخاب کرده ایم. بسیاری از ما درباره‌ مراحل طراحی آپارتمان اطلاعاتی نداریم.‌ طراحی آپارتمان کوچک اولین سوالی که در ذهن ما ایجاد می شود این است که مراحل طراحی ساخت آپارتمان‌ چیست؟ ساخت مجتمع مسکونی و در هر مرحله چه کارهایی انجام می شود و چگونه پلان آپارتمان طراحی می شود. تمام مراحل باید به ترتیب انجام شود تا طراحی پلان شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. طراحی منزل مثلا این اشتباه است ساخت منزل که ابتدا طراحی اتاق خواب انجام شود و سپس طراحی سرویس پله و آسانسور ساختمان. طراحی مسکونی برای اینکه طراحی پلان آپارتمان به بهترین شکل ممکن انجام شود، قبل از شروع طراحی و ساخت و ساز، باید بدانیم که نیازهای ساختمان چه می باشد. ساخت خانه طراحی خانه هر ساختمانی با توجه به شرایط و نیازهای آنها، با یکدیگر متفاوت می باشد.

1- نیازها و خواسته‌های کارفرما 2- ابعاد و مساحت زمین 3- شکل سایت پلان و دسترسی‌های بنا 4- شرایط و محدودیت‌های بنا 5- ضوابط شهرداری و شهرسازی منطقه 6- نوع کاربری ساختمان (آپارتمان یا ساختمان ویلایی)

مرحله اول: تعیین جای مناسب برای سرویس‌ پله و آسانسور در پلان ساختمان. در این مرحله به عواملی مثل عرض و شکل و ابعاد زمین، تعداد واحد در هر طبقه و تعداد پارکینگ توجه می شود. مرحله دوم: ساخت مسکونی تقسیم ‌بندی فضاهای عمومی و خصوصی در پلان ساختمان آشنایی با مراحل طراحی ساخت آپارتمان‌در این مرحله یک تقسیم‌ بندی کلی در مورد فضاهای عمومی وخصوصی انجام می شود. مرحله سوم: طراحی مجتمع مسکونی تعیین جای مناسب برای قرارگیری آشپزخانه و ورودی ساختمان مرحله چهارم: گرفتن تصمیم درباره لکه ‌گذاری و هزینه بازسازی خانه تعیین جای مناسب برای قرارگیری اتاق ‌خواب‌ و حمام مرحله پنجم: انجام اصلاحات نهایی و ریزه‌ کاری‌های مربوط به طراحی داخلی و اتمام کار

ساخت آپارتمان

ساخت منزل

ساخت منزل جهت نحوه محاسبه هزینه ساخت و ساز را میتوانید با مهندسین ما در ارتباط باشید در حوزه معماری و عمران هر پروژه منحصر به فرد می باشد. ساخت مجتمع مسکونی نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان ساختمان های آپارتمانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. طراحی آپارتمان کوچک بودجه لازم برای انجام پروژه ها باید با برنامه ریزی دقیق، محاسبه شود. ساخت برج و هزینه های ساخت و ساز برای ساختمان های آپارتمانی همیشه نمی تواند به طور دقیق مشخص شود، به ویژه در مناطقی که رونق مسکن به شدت هزینه های ساخت و ساز و کمبود نیروی ماهر را افزایش داده است. ساخت خانه در بسیاری از موارد، شرکت ها از پروژه های گذشته استفاده می کنند و هزینه های لازمه برای پروژه ساختمانی را محاسبه می کنند. طراحی مجتمع مسکونی از آنجا که هزینه ساخت و ساز آپارتمان بسته به روند اقتصادی و بازار سال جاری بسیار متفاوت است. ساخت منزل هنگام تعیین هزینه آپارتمان های تجاری، طراحی منزل عوامل زیادی باید مورد توجه قرار گیرد، طراحی خانه از جمله هزینه های ساخت و ساز، هزینه کار، هزینه زمین، هزینه بیمه کارگران و حوادث، هزینه مصالح، طراحی مسکونی هزینه مجوز ساخت و عوارض و هزینه های دستمزد کارگران که می توانند ساخت مسکونی از مکانی به مکان دیگر تفاوت زیادی داشته باشند.

ساخت مسکونی

ساخت مسکونی بیشتر مالکان به یک معمار و یک پیمانکار متکی هستند و معمار تقریباً 10 تا 17 درصد از بودجه کل ساختمان را نیاز دارد. ساخت مجتمع مسکونی معماران برای محاسبه هزینه ساخت آپارتمان ابتدا دامنه پروژه را تعیین کرده و بودجه مقدماتی را تعیین می کنند. ساخت منزل سپس پیش نویس لیست پیشنهادی کار، بودجه و طرح کلی برنامه ها را به مالک اائه می دهند. با استفاده از نقشه های طرح، طراحی خانه طرح شماتیک و طرح های طبقه را ایجاد می کنند. شکل محیط بیرونی ساختمان مثل اسکلت و مصالح به کار رفته، طراحی منزل در برآورد کل هزینه ساخت و ساز مورد توجه می باشد. بازسازی و تعمیرات ساختمان بطور کلی هرچه شکل ساختمان پیچیده تر باشد، هزینه ساخت هر مترمربع مساحت کف گران تر می شود. همچنین تعداد واحد و طبقات ساختمان بر اساس طرح کلی شکل گرفته نیز در برآورد هزینه ساخت تاثیر دارد.

WHY US ?
_

 طراحی داخلی آپارتمان

نکات مهم در طراحی داخلی آپارتمان طراحی داخلی آپارتمان در معرفی اولیه و نمای ظاهری آپارتمان اهمیت زیادی دارد. طراحی آپارتمان 120 متری  در نظر داشته باشید که این طراحی با یک سبک و رنگ خاص محیط های کامل متنوعی را در منزل شما ایجاد می کند. فضای داخلی خانه به دو بخش اصلی تقسیم می شود که با یک راهروی ورودی از هم جدا می شوند. هزینه ساخت برج یک بخش خانه شامل نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه می شود و یک بخش دیگر شامل اتاق خواب و حمام و سرویس های بهداشتی. می باشد. رنگ بندی در طراحی از اهمیت بالایی برخودار می باشد. رنگ خاکستری تیره با رنگ سفید و دکور چوبی، طراحی مسکونی یک نوع طراحی سطح بالا به حساب می آید. ساخت مجتمع مسکونی رنگ های سفید و تیره تضاد رنگی جالبی را به وجود می آورند. با استفاده صحیح از تکنیک رنگ می توان حالت یک اتاق را نیز تغییر داد. ساخت منزل داشتن تم مخصوص برای اتاق ها، یکی دیگر از است. ابعاد سینما اما این نکته به معنی این نیست که باید همه محصولات از یک شکل و یک طرح برخودار باشند. طراحی منزل هیچ اجباری برای خرید همه وسایل یکرنگ و یک جور نیست. منظور از تم مخصوص، داشتن یک نوع هماهنگی و پیوستگی در طرح انتخابی شما می باشد. طراحی آپارتمان کوچک قرار دادن چراغ های پخت غذا باعث می شود طراحی خانه آشپزخانه خیلی شیک و مدرن به نظر بیاید. ساخت مسکونی همینطور استفاده از کابینت های چوبی با نور LED طراحی آشپزخانه را رویایی خواهد کرد. یکی دیگر از نکات ساخت و ساز در طراحی داخلی آپارتمان، طراحی مجتمع مسکونی قرار دادن مبلمان با فاصله ای از دیوار می باشد. طراحی دکوراسیون فروشگاه زنجیره ای قرار دادن مبلمان در کنار هم و بدون فاصله از دیوار، باعث سختی در کار شما می شود و محدودیت‌هایی برای شما ایجاد می کند. وجود فضای کافی در بین و پشت مبلمان می ‌تواند شرایط بهتری را برای استفاده از تمام فضای منزل ایجاد کند.

ساخت آپارتمان

مراحل ساخت آپارتمان

مراحل ساخت آپارتمان همه‌ ما در خانه‌هایی به شکل آپارتمان و یا ویلا زندگی می ‌کنیم و بسیاری از ما درباره‌ مراحل ساخت خانه اطلاعاتی نداریم و نمی دانیم مراحل ساخت خانه چیست و در هر مرحله چه کارهایی انجام می شود. طراحی آپارتمان کوچک تمام مراحل باید به ترتیب انجام شود تا طراحی پلان شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. طراحی منزل مثلا این اشتباه است که ابتدا طراحی اتاق خواب انجام شود و سپس طراحی سرویس پله و آسانسور ساختمان. دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب برای اینکه طراحی پلان آپارتمان به بهترین شکل ممکن انجام شود، طراحی خانه قبل از شروع طراحی، باید بدانیم که نیازهای ساختمان چه می باشد. طراحی پلان هر ساختمانی با توجه به شرایط و نیازهای آنها، طراحی مجتمع مسکونی با یکدیگر متفاوت می باشد. ساخت منزل در این مقاله قصد داریم ساخت مسکونی اشاره ای به نحوه ساخت و ساز و کیفیت آن و همینطور مراحل ساخت خانه داشته باشیم تا بدانید در هر مرحله چه کارهایی انجام می شود.

مراحل ساخت خانه

 • 1- خرید زمین و بازدید آن جهت اخذ دستور نقشه ساخت: طراحی خانه اولین مرحله از مراحل ساخت خانه این است که به دفتر خدمات الکترونیک شهر خود مراجعه کرده تا کارشناسی را برای بازدید و انجام بررسی در زمینه مطابقت وضع موجود ملک با سند آن و شرایط کلی موجود ملک فرستاده شود. نمونه طراحی سوله سپس براساس بازدید انجام شده، دستور نقشه ساخت به مالک داده می شود. در این نقشه ساخت، کروکی زمین مشخص شده است.
 • 2- بررسی دستور نقشه ساخت توسط مهندس معمار: مالک ساختمان، دستور نقشه ساخت را به مهندس معمار می دهد تا بر مبنای آن نقشه معماری ترسیم شود. در این مرحله براساس شرایط و نظر مالک و مهندس تعیین می شود که اسکلت ساختمان بتنی باشد یا فلزی و در نهایت نقشه سازه و تاسیسات کشیده می شود.
 • 3- تعیین ناظر ساختمان و بازدید از ملک: مالک برای تعیین ناظر ساختمان، ساخت منزل باید به سازمان نظام مهندسی مراجعه کند. در سطح اشغال بیشتر از ۲۵۰۰ متر در تهران، می بایست نقشه های ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی تایید شود. بازسازی آپارتمان کوچک تمام نقشه ها توسط ناظر ساختمان بررسی شده و از محل ملک نیز بازدید به عمل می آید. ساخت مسکونی اگر نقشه ها با شرایط ملک مغایرت داشته باشد، باید به طراح یا شهرداری اعلام شود تا اصلاحات لازم روی نقشه ها اعمال گردد.
 • 4- اخذ مجوز ساخت: بعد از اینکه نقشه ها تایید و به وسیله طراح، طراحی مجتمع مسکونی مهر و امضا شد، شهرداری، نقشه ها را براساس کاربری و تعداد طبقات بررسی کرده و فیش عوارض ساختمان را صادر می کند. حال باید فیش عوارض را پرداخت کرده تا شهرداری برای ملک شما، پروانه ساختمانی و برگه شروع به کار صادر کند.
 • 5- انجام بیمه ساختمان و الزامات شهرداری: طراحی آپارتمان کوچک یکی از مراحل اولیه در ساخت خانه، طراحی خانه انجام بیمه ساختمان می باشد. شهرداری نیز الزاماتی برای شروع پروژه به مالک ابلاغ می کند. ساخت منزل مانند متمایز کردن ملک در حال تخریب و نوسازی از دیگر ملک ها با انجام رنگ آمیزی مشخص، هزینه تاسیس کارخانه نصب تابلویی که مشخصات پروژه و شماره پرونده شهرداری و همینطور متراژ و تعداد طبقات ساختمان و نام مهندس ناظر و مجری در آن نوشته شده باشد.
 • 6- گودبرداری و پی سازی: گود برداری یکی از دیگر از مراحل ساخت خانه می باشد و ارتباطی با کیفیت خاک ندارد. در هر شرایطی باید گودبرداری انجام شود تا پی های ساختمان روی محلی بدون رانش گذاشته شوند. بخش های پایین تر از سطح طبیعی مانند پارکینگ و موتورخانه در قسمت گودبرداری شده قرار می گیرند.
 • 7- آرماتوربندی و قالب‌بندی: از مهم‌ترین مراحل ساخت خانه هستند که اگر صحیح انجام نشود، طراحی منزل استحکام ساختمان را با مشکل مواجه می کند. آرماتوربندی کاری تخصصی است و دقت و نظارت جدی بر آن الزامی است. ساخت مجتمع مسکونی قالب بندی برای شکل دادن بتن و تحمل وزن بتن ریخته شده تا زمان سخت شدن انجام می شود. در این مرحله باید توجه داشت که قالب ها قبل از ریختن بتن تمیز و بدون رطوبت باشند.
 • 8- اجرای اسکلت: اجرای اسکلت ساختمان و در نهایت انجام لوله ‌کشی‌های مختلف و تأسیسات و نمای ساختمان از دیگر مراحل ساخت خانه می باشد. هزینه ساخت کارخانه آرد برای ساخت اسکلت معمولا از انواع اسکلت فلزی یا بتنی استفاده می‌شود، اما به دلیل اینکه اسکلت فلزی کمی هزینه بیشتری دارد، کارفرمایان تمایل بیشتری به اجرای اسکلت بتنی دارند.
 • 9- خرید مصالح و ابزار موردنیاز: ساخت مسکونی مصالح موردنیاز برای انجام عملیات گودبرداری، آرماتوربندی، قالب بندی، طراحی مسکونی بتن‌ریزی که باید به طور اصولی انجام شود و اسکلت به درستی ساخته شود. قیمت مصالح ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیر زیادی در قیمت نهایی ساختمان دارد. به طور مثال هزینه های پی‌گذاری یا پی‌سازی یکی از مراحل ساخت خانه بوده و عملیاتی است که برای استحکام بنیه‌ ساختمان انجام می‌گیرد. همچنین برای مرحله نمای خانه نیز ابزار خاصی نیاز می باشد که باید خریداری گردد.
 • 10- اجرای نمای خارجی و داخلی خانه: در نهایت باید نمای خارجی خانه طراحی و اجرا گردد و سپس به دکوراسیون داخلی خانه پرداخت.

نکته: نکته‌ مهمی که باید در ساخت خانه و ساخت برج به آن توجه داشت، طراحی آپارتمان 120 متری  تفاوت بین ساخت و ساز بتنی و ساختمان اسکلت فلزی است. طراحی مجتمع مسکونی مثلا ساختمان اسکلت فلزی در برابر آتش سوزی و حرارت کمتر از مقاومت بالاتری برخوردار می باشد. طراحی منزل همینطور اجرای اسکلت فلزی نسبت به ساختمان بتنی از سرعت بیشتری برخوردار است و مراحل ساخت ساختمان را سریعتر جلو خواهد برد. طراحی خانه زیرا ساختمان اسکلت فلزی در تمام قسمت‌ها می‌تواند به صورت همزمان اجرا شود. ساخت منزل فولاد به کار رفته نیز در ساختمان اسکلت فلزی، هزینه‌ بالاتری نسبت به فولاد به کار رفته در ساختمان بتنی دارد. ساخت مسکونی سازه‌های فلزی نسبت به سازه‌های بتنی از عمر بیشتری برخوردار می باشند.

طراحی مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی خرید زمین، طراحی مجتمع مسکونی اولین مرحله برای ساخت یک آپارتمان می باشد.

2- گرفتن تمام مجوزهای لازم ساختمانی شامل تشکیل پرونده، دستورنقشه، طراحی نقشه معماری، پرداخت عوارض و چاپ مجوزساخت می‌شود.

3- انتخاب پیمانکار باتجربه کاری بالا و عقد قرارداد با پیمانکار

4- گودبرداری که باید به طور اصولی انجام شود تا کمترین خسارت متوجه مالک، ساخت منزل کارگران و ساکنان خانه‌های مجاور شود.

5- آرماتوربندی برای همه خانه‌ها چه اسکلت بتنی باشد چه اسکلت فلزی انجام می‌شود. طراحی آپارتمان کوچک در آرماتوربندی با استفاده از میلگرد تمام سطح بنا شبکه بندی می‌شود.

6- قالب‌بندی از فعالیت‌های مقاوم‌‌سازی ساختمان به حساب می آید. طراحی منزل پیش از قالب بندی به چرب کردن قالب‌ها می‌پردازند تا قالب‌ها در مرحله بعد به بتن نچسبند.

7- بتن‌ریزی یکی دیگر از مراحل ساخت آپارتمان است.

8- در ادامه مراحل ساخت خانه برای ساخت اسکلت معمولا از انواع اسکلت فلزی یا بتنی استفاده می‌شود ساخت مجتمع مسکونی ساخت آپارتمان 400 متری که هر دو روش قابل اطمینان هستند ولی چون اسکلت فلزی کمی هزینه بیشتری دارد بنابراین کارفرمایان به اجرای اسکلت بتنی تمایل بیشتری دارند.

9- پس از پایان یافتن ساخت اسکلت به ساخت سقف اقدام می‌شود.

10- دیوارچینی پس از تکمیل شدن طاق‌ها انجام می‌شود. معمولا دیوارچینی در ایران به وسیله آجر‌ها انجام می‌شود.

11- پس از دیوارچینی نوبت به اجرای تاسیسات مانند لوله‌کشی‌های گاز، آب و برق‌کشی اقدام می‌شود.

12- پس از دیوارچینی، چارچوب درها و قاب پنجره‌ها نصب می‌شود.

13- کف‌سازی به اجرای پوشش کف خانه گفته می‌شود ساخت مسکونی که می‌تواند از جنس سرامیک، سنگ، کاشی یا چوب باشد.

14- پس از کف‌سازی، گچ‌کاری اجرا می‌شود و دیوارها و سقف تمام اتاق‌ها با گچ پوشانده می‌شود.

15- اجرای نما که می‌تواند از جنس سنگ، فلز، آجر، طراحی خانه شیشه و سیمان باشد.

16- اجرای دکوراسیون داخلی آخرین مراحل ساخت آپارتمان می باشد و شامل کابینت، کمددیواری، نصب پکیچ‌رادیاتور، آیفون و… است.

تماس با ما